Wytyczne edycji wiki?

Wiki jak każdy widzi leży w powijakach, mało jest edytujących, a nawet jak się jacyś znajdą, to mogą mieć problemy w tworzeniu nowych artykułów, bo brak jakichkolwiek wskazówek na ten temat :(

Przenosiłem trochę artykułów i długo myślałem w jakiej hierarchii jest wstawiać.

Wymyśliłem coś co wypunktowałem poniżej, jeżeli ktoś ma lepszy pomysł, lub uwagi proszę o dopisywanie się albo w treści tego albo w komentarzach, jeżeli ktoś nie ma dostępu do wiki, a sądzi, proszę o napisanie do mnie

Ogólnie najlepiej było by nie zmieniać położenia już istniejących artykułów, bo przerywa to linki już będące w internecie, ale jeszcze jest masa rzeczy do których można to wiki wykorzystać, jak na przykład relacje i wyniki turniejów, bo sposób prowadzenia tego przez jedną osobę (jak na go.art.pl) po jakimś czasie zawsze napotka na problemy.

Proponuję przyjąć jakąś sensowną strukturę tworzenia artykułów, Np. coś w tym rodzaju:

Jak łatwo zauważyć proponuję wydzielenie każdego cyklu turniejowego/mistrzostw z jedną ogólną stroną o cyklu, na której ew można by umieścieć zwyciązców wydań, i stworzenie podstron dla każdej edycji, która może zawierać parowania, wyniki, relacje, i inne opisy tego wydarzenia dotyczące.

Przenoszenie ze starego wiki, co przenosić, albo raczej dokąd?

Osobiście nie widzę, sensu przenoszenia artykułów o go, nazw ruchów, kształtów. Widziałem że na wikipedia.pl są one podobnie, a często lepiej opisane. Jednak osobiście nie mam nic przeciwko by to tutaj też było. Jeżeli jednak te hasła by się pojawiały, bo możliwe, że niektóre by się nie nadawały do wikipedii to sugeruję by trafiały jako podstrony jakiegoś słownika. Np tak jak pokazałem na powyższej liście.

Lista haseł "do przeniesienia" ze starego wiki powinna być na nowym, i możliwa do edycji, tzn, żeby przeniesione rzeczy wymazywać bo się będzie można pogubić. W sumie jestem w stanie to zrobić.

--- Jakub Gauza 9.11.2008

Comments